DXPR - en to da translation catalogue (160 entries)

en: Title
da: Titel

en: Body
da: Brødtekst

en: Images
da: Billeder

en: Prefix
da: Præfiks

en: Suffix
da: Endelse

en: Operations
da: Handlinger

en: Content
da: Indhold

en: Confirm
da: Bekræft

en: Cancel
da: Annullér

en: Language
da: Sprog

en: Disabled
da: Deaktiveret

en: Enabled
da: Aktiveret

en: On
da: Tilsluttet

en: Yes
da: Ja

en: No
da: Nej

en: Date
da: Dato

en: Size
da: Størrelse

en: Search
da: Søg

en: Reset
da: Gendan

en: None
da: Ingen

en: Message
da: Meddelelse

en: Weight
da: Vægt

en: Image
da: Billede

en: Center
da: Centreret

en: Container
da: Beholder

en: Category
da: Kategori

en: Settings
da: Indstillinger

en: Name
da: Navn

en: Field
da: Felt

en: Outline
da: Indholdsfortegnelse

en: Label
da: Etiket

en: Save
da: Gem

en: Font Size
da: Skriftstørrelse

en: True
da: Sandt

en: False
da: Falsk

en: Default
da: Standard

en: Background
da: Baggrund

en: Background Color
da: Baggrundsfarve

en: Small
da: Lille

en: Large
da: Stor

en: Icon
da: Ikon

en: Time
da: Tid

en: View
da: Vis

en: Length
da: Længde

en: Section
da: Sektion

en: Text
da: Tekst

en: User
da: Bruger

en: User ID
da: Bruger ID

en: Options
da: Valg

en: Separator
da: Skilletegn

en: Year
da: År

en: Bottom
da: Bund

en: Off
da: Afbrudt

en: Header
da: Overskrift

en: Inline
da: Integreret

en: Custom
da: Tilpasset

en: Roles
da: Roller

en: Percent
da: Procent

en: Success
da: Succes

en: Warning
da: Advarsel

en: New window
da: Nyt vindue

en: Width
da: Bredde

en: Height
da: Højde

en: Address
da: Adresse

en: Desc
da: Faldende

en: Border
da: Ramme

en: Day
da: Dag

en: End
da: Slut

en: more info
da: mere information

en: Align
da: Justér

en: Background color
da: Baggrundsfarve

en: Color
da: Farve

en: Repeat
da: Gentag

en: Role
da: Rolle

en: Counter
da: Tæller

en: Button
da: Knap

en: Square
da: Kvadrat

en: Save changes
da: Gem ændringer

en: Provider
da: Udbyder

en: Tab
da: Fane

en: Plain
da: Enkel

en: Template
da: Skabelon

en: Close
da: Luk

en: Duration
da: Varighed

en: Sort by
da: Sortér efter

en: Hidden
da: Skjult

en: Clear
da: Ryd

en: unlimited
da: ubegrænset

en: Font size
da: Skriftstørrelse

en: Hour
da: Time

en: Minute
da: Minut

en: Second
da: Sekund

en: Map
da: Knyt

en: Fixed
da: Fast

en: Days
da: Dage

en: Left
da: Venstre

en: Right
da: Højre

en: Hours
da: Timer

en: Seconds
da: Sekunder

en: Display Options
da: Visningsindstillinger

en: Style
da: Typografi

en: Font color
da: Skriftfarve

en: ‹ Previous
da: ‹ Forrige

en: Next ›
da: Næste ›

en: Video width
da: Video bredde

en: Minutes
da: Minutter

en: Same window
da: Samme vindue

en: Tabs
da: Faner

en: Apply
da: Udfør

en: Select
da: Vælg

en: Blocks
da: Blokke

en: Dotted
da: Prikket

en: Dashed
da: Stiplet

en: Solid
da: Ensfarvet

en: Grid
da: Gitter

en: Hide
da: Skjul

en: Transparent
da: Gennemsigtig

en: Space
da: Mellemrum

en: Blockquote
da: Blokcitat

en: Years
da: År

en: Local
da: Lokal

en: Items to display
da: Antal elementer

en: Offset
da: Forskydning

en: Machine name
da: Internt navn

en: Field settings
da: Feltindstillinger

en: Column
da: Kolonne

en: Icon size
da: Ikonstørrelse

en: Speed
da: Hastighed

en: Entity type
da: Entity-type

en: Inherit
da: Arv

en: Infinite
da: Uendelig

en: Row
da: Række

en: Light
da: Lyst

en: Comma
da: Komma

en: Primary
da: Primær

en: Show title
da: Vis titel

en: Secondary
da: Sekundær

en: Card
da: Kort

en: Accordion
da: Foldud menu

en: Items per page
da: Antal elementer

en: - All -
da: - Alle -

en: Gradient
da: Farveforløb

en: « First
da: « Første

en: Last »
da: Sidste »

en: Alert
da: Advarsel

en: Elements
da: Elementer

en: Progress
da: Fremdrift

en: Shape
da: Facon

en: Thickness
da: Tykkelse

en: Media browser
da: Mediebrowser

en: Broken/missing handler: @table > @field
da: Handler mangler eller er i stykker: @table > @field

en: Media Library
da: Mediebibliotek

en: Map Height
da: Korthøjde

en: Dark
da: Mørkt

en: Asc
da: Stigende

en: Icon color
da: Ikonfarve

en: The number of items to display. Enter 0 for no limit.
da: Antallet af elementer der skal vises. Indtast 0 for ingen grænse.

en: Select media
da: Vælg medie

en: Uses the <a href="@url">@setting</a> setting internally.
da: Brug <a href="@url">@setting</a> installering internt.

en: Muted
da: Dæmpet
