DXPR Builder - en to kk translation catalogue (49 entries)

en: Title
kk: Атауы

en: Body
kk: Мазмұны

en: Images
kk: Суреттер

en: Status
kk: Жағдайы

en: Prefix
kk: Префикс

en: Suffix
kk: Суффикс

en: Operations
kk: Операциялар

en: Content
kk: Контент

en: Type
kk: Тип

en: Confirm
kk: Растау

en: Cancel
kk: Келіспеу

en: Language
kk: Тіл

en: Disabled
kk: Сөндірілген

en: Enabled
kk: Қосылған

en: Yes
kk: Йә

en: No
kk: Жоқ

en: Date
kk: Датасы

en: Size
kk: Көлем

en: Search
kk: Іздестіру

en: Reset
kk: Ысыру

en: None
kk: Ешқайсысы

en: Message
kk: Хабарлама

en: Weight
kk: Салмағы

en: Link
kk: Сілтеме

en: Image
kk: Сурет

en: Center
kk: Орта

en: Category
kk: Категория

en: Settings
kk: Теңшелімдер

en: Name
kk: Аты

en: Field
kk: Өріс

en: Outline
kk: Жиек

en: Label
kk: Атауы

en: Save
kk: Сақтау

en: Default
kk: Стандартты

en: Small
kk: Кіші

en: Large
kk: Ірі

en: Time
kk: Уақыт

en: View
kk: Қарау

en: Text
kk: Текст

en: User
kk: Пайдаланушы

en: User ID
kk: Қолданушының ID

en: Header
kk: Үстіңгі деректеме

en: Custom
kk: Өзгертпелі

en: Roles
kk: Рөлдер

en: Background color
kk: Фон түсі

en: Navigation
kk: Навигация

en: Color
kk: Түс

en: Blocks
kk: Блоктар

en: Field settings
kk: Өріс параметрлері
