DXPR Builder - en to pl translation catalogue (199 entries)

en: Title
pl: Tytuł

en: Body
pl: Treść

en: Images
pl: Obrazki

en: Prefix
pl: Przedrostek

en: Suffix
pl: Przyrostek

en: Operations
pl: Operacje

en: Content
pl: Zawartość

en: Type
pl: Typ

en: Confirm
pl: Potwierdź

en: Cancel
pl: Anuluj

en: Language
pl: Język

en: Disabled
pl: Wyłączone

en: Enabled
pl: Włączone

en: On
pl: Włączony

en: Yes
pl: Tak

en: No
pl: Nie

en: Documentation
pl: Dokumentacja

en: Date
pl: Data

en: Size
pl: Rozmiar

en: Search
pl: Szukaj

en: Reset
pl: Resetuj

en: None
pl: Brak

en: Message
pl: Wiadomość

en: Weight
pl: Waga

en: Link
pl: Odnośnik

en: Image
pl: Obraz

en: Center
pl: Środek

en: Container
pl: Kontener

en: Category
pl: Kategoria

en: Settings
pl: Ustawienia

en: Name
pl: Nazwa

en: Field
pl: Pole

en: Outline
pl: Książka

en: Label
pl: Etykieta

en: Save
pl: Zapisz

en: Font Size
pl: Rozmiar czcionki

en: True
pl: Prawda

en: False
pl: Fałsz

en: Default
pl: Domyślny

en: Background
pl: Tło

en: Background Color
pl: Kolor tła

en: Top
pl: Góra strony

en: Small
pl: Małe

en: Large
pl: Duże

en: Icon
pl: Ikona

en: Time
pl: Czas

en: Views
pl: Widoki

en: View
pl: Widok

en: Length
pl: Długość

en: Section
pl: Sekcja

en: Text
pl: Tekst

en: Layout
pl: Układ

en: User
pl: Użytkownik

en: User ID
pl: ID użytkownika

en: Options
pl: Opcje

en: Year
pl: Rok

en: Bottom
pl: Dół strony

en: Off
pl: Wyłączony

en: Header
pl: Nagłówek

en: Inline
pl: Przed polem

en: Custom
pl: Własne

en: Roles
pl: Role

en: Percent
pl: Procent

en: Normal
pl: Zwykły

en: Success
pl: Sukces

en: Warning
pl: Ostrzeżenie

en: New window
pl: W nowym oknie

en: Width
pl: Szerokość

en: Height
pl: Wysokość

en: Bar
pl: Słupek

en: Address
pl: Adres

en: Desc
pl: Malejąco

en: Border
pl: Obramowanie

en: Day
pl: Dzień

en: Start
pl: Początek

en: End
pl: Koniec

en: Align
pl: Wyrównaj

en: Loop
pl: Pętla

en: General Settings
pl: Ustawienia ogólne

en: Background color
pl: Kolor tła

en: Navigation
pl: Nawigacja

en: Color
pl: Kolor

en: Repeat
pl: Powtórz

en: Role
pl: Rola

en: Padding
pl: Dopełnienie

en: Counter
pl: Licznik

en: Button
pl: Przycisk

en: Square
pl: Kwadrat

en: Save changes
pl: Zapisz zmiany

en: Provider
pl: Usługodawca

en: Tab
pl: Karta

en: Plain
pl: Zwykłe

en: Template
pl: Szablon

en: Close
pl: Zamknij

en: Duration
pl: Czas trwania

en: Sort by
pl: Sortuj po

en: Hidden
pl: Ukryty

en: Clear
pl: Wyczyść

en: unlimited
pl: nieograniczony

en: Font size
pl: Rozmiar czcionki

en: Hour
pl: Godzina

en: Minute
pl: Minuta

en: Second
pl: Sekunda

en: Map
pl: Mapa

en: Controls
pl: Kontrolki

en: Map width
pl: Szerokość mapy

en: Fixed
pl: Sztywny

en: Days
pl: Dni

en: Sidebar
pl: Pasek boczny

en: Left
pl: Lewo

en: Right
pl: Prawo

en: Hours
pl: Godziny

en: Seconds
pl: Sekundy

en: Info
pl: Informacja

en: Display Options
pl: Ustawienia wyświetlania

en: Video
pl: Wideo

en: Style
pl: Styl

en: Carousel
pl: Karuzela

en: Orientation
pl: Orientacja

en: Font color
pl: Kolor czcionki

en: Interval
pl: Interwał

en: ‹ Previous
pl: ‹ Poprzednia

en: Next ›
pl: Następna ›

en: Minutes
pl: Minuty

en: Same window
pl: W tym samym oknie

en: Tabs
pl: Zakładki

en: Apply
pl: Zastosuj

en: Select
pl: Wybierz

en: Toggle
pl: Przełącz

en: Blocks
pl: Bloki

en: Dotted
pl: Kropkowane

en: Dashed
pl: Kreskowane

en: Solid
pl: Jednolite

en: Grid
pl: Siatka

en: Hide
pl: Ukryj

en: Global
pl: Globalne

en: Transparent
pl: Przeźroczysty

en: Layouts
pl: Układy

en: Space
pl: Odstęp

en: Border color
pl: Kolor ramki

en: Animation
pl: Animacja

en: Blockquote
pl: Cytowanie

en: Years
pl: Lat

en: Local
pl: Lokalnie

en: Items to display
pl: Elementy do wyświetlenia

en: Offset
pl: Przesunięcie

en: Machine name
pl: Identyfikator systemowy

en: Border style
pl: Styl ramki

en: Free
pl: Wolne

en: Field settings
pl: Ustawienia pola

en: Column
pl: Kolumna

en: Icon size
pl: Rozmiar ikony

en: Margin
pl: Margines

en: Opacity
pl: Przeźroczystość

en: Speed
pl: Prędkość

en: Entity type
pl: Typ encji

en: Inherit
pl: Dziedzicz

en: Infinite
pl: Nieskończone

en: Row
pl: Wiersz

en: Light
pl: Jasny

en: Image width
pl: Szerokość obrazka

en: Comma
pl: Przecinek

en: Primary
pl: Główny

en: Tab title
pl: Tytuł zakładki

en: Show title
pl: Wyświetl tytuł

en: Placement
pl: Umiejscowienie

en: Foreground color
pl: Pierwszoplanowy kolor

en: Secondary
pl: Drugorzędny

en: Card
pl: Karta

en: Items per page
pl: Elementów na stronę

en: - All -
pl: - Wszystko -

en: Layers
pl: Warstwy

en: « First
pl: « Pierwsza

en: Last »
pl: Ostatnia »

en: Alert
pl: Ostrzeżenie

en: Elements
pl: Elementy

en: Progress
pl: Postęp

en: Shape
pl: Kształt

en: Thickness
pl: Grubość

en: Media browser
pl: Przeglądarka mediów

en: Broken/missing handler: @table > @field
pl: Uszkodzona/brakująca procedura obsługi: @table > @field

en: Media Library
pl: Biblioteka mediów

en: Milliseconds
pl: Milisekundy

en: Dot
pl: Kropka

en: Select image
pl: Wybierz obrazek

en: Custom layout
pl: Własny układ

en: Map Height
pl: Wysokość mapy

en: Dark
pl: Ciemny

en: Asc
pl: Rosnąco

en: HTML classes
pl: Klasy HTML

en: Master
pl: Główny

en: The number of items to display. Enter 0 for no limit.
pl: Liczba elementów do wyświetlenia. Wpisz 0, żeby wyłączyć limit.

en: Filter by tag
pl: Filtruj po tagu

en: View modes
pl: Tryby wyświetlania

en: Select media
pl: Wybierz media

en: Select Color
pl: Wybierz kolor

en: Alt attribute
pl: Atrybut alt

en: Title attribute
pl: Atrybut title

en: Muted
pl: Wyciszone
