DXPR Builder - en to fi translation catalogue (193 entries)

en: Title
fi: Otsikko

en: Body
fi: Sisältö

en: Images
fi: Kuvat

en: Status
fi: Tila

en: Prefix
fi: Etuliite

en: Suffix
fi: Jälkiliite

en: Delete
fi: Poista

en: Operations
fi: Toimenpiteet

en: Content
fi: Sisältö

en: Private
fi: Yksityinen

en: Type
fi: Tyyppi

en: Actions
fi: Toimenpiteet

en: Confirm
fi: Vahvista

en: Cancel
fi: Peruuta

en: Language
fi: Kieli

en: Disabled
fi: Ei käytössä

en: Enabled
fi: Käytössä

en: On
fi: Käytössä

en: Yes
fi: Kyllä

en: No
fi: Ei

en: Documentation
fi: Dokumentaatio

en: Date
fi: Päivämäärä

en: Size
fi: Koko

en: Search
fi: Etsi

en: Reset
fi: Palauta

en: None
fi: Ei mitään

en: Message
fi: Viesti

en: Weight
fi: Paino

en: Link
fi: Linkki

en: Image
fi: Kuva

en: Center
fi: Keskellä

en: Container
fi: Säiliö

en: Category
fi: Kategoria

en: Settings
fi: Asetukset

en: Name
fi: Nimi

en: Field
fi: Kenttä

en: Outline
fi: Hierarkia

en: Label
fi: Tunnus

en: Preview
fi: Esikatselu

en: Save
fi: Tallenna

en: Help
fi: Ohje

en: True
fi: Tosi

en: False
fi: Epätosi

en: Default
fi: Oletus

en: Background
fi: Tausta

en: Top
fi: Ylhäällä

en: Small
fi: Pieni

en: Large
fi: Suuri

en: Icon
fi: Ikoni

en: Time
fi: Aika

en: Views
fi: Näkymät

en: View
fi: Näytä

en: Length
fi: Pituus

en: Section
fi: Osio

en: Text
fi: Teksti

en: Layout
fi: Ulkoasu

en: User
fi: Käyttäjä

en: User ID
fi: Käyttäjän ID

en: Options
fi: Valinnat

en: Separator
fi: Erotin

en: Year
fi: Vuosi

en: Bottom
fi: Alhaalla

en: Off
fi: Pois päältä

en: Header
fi: Ylätunniste

en: Inline
fi: Avoin

en: Custom
fi: Oma

en: Roles
fi: Käyttäjäroolit

en: Normal
fi: Normaali

en: Success
fi: Onnistui

en: Warning
fi: Varoitus

en: Width
fi: Leveys

en: Height
fi: Korkeus

en: Display options
fi: Näyttöasetukset

en: Address
fi: Osoite

en: Border
fi: Raja

en: Day
fi: Päivä

en: Start
fi: Alkaa

en: End
fi: Päättyy

en: more info
fi: lisätietoja

en: Align
fi: Tasaa

en: Loop
fi: Kierros

en: General Settings
fi: Yleiset asetukset

en: Background color
fi: Taustaväri

en: Navigation
fi: Navigaatio

en: Color
fi: Väri

en: Repeat
fi: Toisto

en: Role
fi: Rooli

en: Padding
fi: Täyte

en: Counter
fi: Laskuri

en: Button
fi: Nappi

en: Square
fi: Neliö

en: Save changes
fi: Tallenna muutokset

en: Provider
fi: Sisältölähde

en: Clone
fi: Kloonaa

en: Tab
fi: Välilehti

en: Plain
fi: Puhdas

en: Close
fi: Sulje

en: Duration
fi: Kesto

en: Sort by
fi: Lajittele

en: Hidden
fi: Piilotettu

en: Clear
fi: Tyhjennä

en: unlimited
fi: rajoittamaton

en: Font size
fi: Fontin koko

en: Hour
fi: Tunti

en: Minute
fi: Minuutti

en: Second
fi: Sekunti

en: Map
fi: Kartta

en: Controls
fi: Hallintavaihtoehdot

en: Fixed
fi: Kiinteä

en: Days
fi: Päivät

en: Sidebar
fi: Sivupalkki

en: Left
fi: Vasemmalla

en: Right
fi: Oikealla

en: Hours
fi: Tunnit

en: Seconds
fi: Sekunnit

en: Info
fi: Tieto

en: Slide
fi: Liu'uta

en: Style
fi: Tyyli

en: Reverse
fi: Käänteinen järjestys

en: Thousands separator
fi: Tuhaterotin

en: Interval
fi: Vaihteluväli

en: Top left
fi: Vasemmalla ylhäällä

en: Top right
fi: Oikealla ylhäällä

en: Bottom right
fi: Alhaalla oikealla

en: Bottom left
fi: Alhaalla vasemmalla

en: ‹ Previous
fi: ‹ Edellinen

en: Next ›
fi: Seuraava ›

en: Minutes
fi: Minuutit

en: Tabs
fi: Välilehdet

en: Cloud
fi: Pilvi

en: Apply
fi: Käytä

en: Select
fi: Valitse

en: Copy
fi: Kopioi

en: Toggle
fi: Valinta

en: Blocks
fi: Lohkot

en: Dotted
fi: Pisteet

en: Dashed
fi: Pilkut

en: Solid
fi: Kiinteä

en: Grid
fi: Ruudukko

en: Hide
fi: Piilossa

en: Global
fi: Yleinen

en: Transparent
fi: Läpinäkyvä

en: Layouts
fi: Ulkoasut

en: Space
fi: Välilyönti

en: Border color
fi: Reunan väri

en: Blockquote
fi: Kappalelainaus

en: Years
fi: Vuodet

en: Show all
fi: Näytä kaikki

en: Local
fi: Paikallinen

en: Panel
fi: Paneelit

en: Items to display
fi: Näytettävät elementit

en: Machine name
fi: Koneluettava nimi

en: Locked
fi: Lukittu

en: Field settings
fi: Kentän asetukset

en: Paste
fi: Liitä

en: Column
fi: Palsta

en: Opacity
fi: Läpinäkyvyys

en: Element
fi: Elementti

en: Speed
fi: Nopeus

en: Entity type
fi: Entiteetin tyyppi

en: Inherit
fi: Peri

en: Infinite
fi: Rajoittamaton

en: Row
fi: Rivi

en: Light
fi: Vaalea

en: Cover
fi: Kansi

en: Comma
fi: Pilkku

en: Primary
fi: Ensisijainen

en: Secondary
fi: Toissijainen

en: Card
fi: Kortti

en: Items per page
fi: Merkintöjä sivua kohti

en: - All -
fi: - Kaikki -

en: Gradient
fi: Gradientti

en: « First
fi: « Ensimmäinen

en: Last »
fi: Viimeinen »

en: Pager offset
fi: Sivutuksen aloitusarvo

en: Alert
fi: Varoitus

en: Top center
fi: Ylhäällä keskellä

en: Bottom center
fi: Alhaalla keskellä

en: Custom width
fi: Määritetty leveys

en: Elements
fi: Elementit

en: Progress bar
fi: Etenemispalkki

en: Thickness
fi: Paksuus

en: Stacked
fi: Pinottu

en: Broken/missing handler: @table > @field
fi: Puuttuva/rikkinäinen valitsin @table > @field

en: Custom layout
fi: Kustomoitu ulkoasu

en: Dark
fi: Tumma

en: Entity bundle
fi: Entiteettinippu

en: Master
fi: Isäntä

en: The number of items to display. Enter 0 for no limit.
fi: Näytettävien tulosten määrä. Syötä 0 ilman rajoitusta.

en: Filter by tag
fi: Suorata tagin perusteella

en: View modes
fi: Näyttötavat

en: Responsive
fi: Responsiivinen

en: Select media
fi: Valitse tiedosto
