DXPR Theme - en to hu translation catalogue (73 entries)

en: Home
hu: Címlap

en: Previous
hu: Előző

en: Next
hu: Következő

en: Content
hu: Tartalom

en: Comments
hu: Hozzászólások

en: None
hu: Nincs

en: Center
hu: Középen

en: Help
hu: Súgó

en: Background Image
hu: Háttérkép

en: Top
hu: Teteje

en: Layout
hu: Elrendezés

en: Bottom
hu: Alja

en: Site name
hu: A webhely neve

en: Header
hu: Fejléc

en: Footer
hu: Lábléc

en: Custom
hu: Egyéni

en: Normal
hu: Általános

en: Width
hu: Szélesség

en: Height
hu: Magasság

en: Medium
hu: Közepes

en: Colors
hu: Színek

en: Border
hu: Keret

en: Text color
hu: Szövegszín

en: Navigation
hu: Navigáció

en: Repeat
hu: Ismétlődés

en: Close
hu: Bezár

en: Show Breadcrumbs
hu: Morzsák megjelenítése

en: Page Title
hu: Oldalcím

en: Content Top
hu: Tartalom teteje

en: Content Bottom
hu: Tartalom alja

en: Left
hu: Bal

en: Right
hu: Jobb

en: White
hu: Fehér

en: Link color
hu: Hivatkozás színe

en: Fade in
hu: Felsejlés

en: Bold
hu: Vastag

en: Silver
hu: Ezüst

en: Italic
hu: Dőlt

en: Uppercase
hu: Nagybetűs

en: Animation
hu: Animáció

en: Overlay
hu: Átfedés

en: Blockquote
hu: Idézet

en: Black
hu: Fekete

en: Skip to main content
hu: Ugrás a tartalomra

en: Paragraph
hu: Bekezdés

en: Regions
hu: Régiók

en: Opacity
hu: Átlátszatlanság

en: Fonts
hu: Betűtípusok

en: Main Content
hu: Tartalom

en: Primary tabs
hu: Elsődleges fülek

en: Secondary tabs
hu: Másodlagos fülek

en: Light
hu: Világos

en: Cover
hu: Borító

en: Primary
hu: Elsődleges

en: Secondary
hu: Másodlagos

en: Body Background
hu: Szövegtörzs háttere

en: Sidebar First
hu: Oldalsáv teteje

en: Typography
hu: Tipográfia

en: The logo could not be uploaded.
hu: A logót nem lehetett feltölteni.

en: The custom logo path is invalid.
hu: Az egyéni logó útvonala érvénytelen.

en: Title Font Size
hu: Cím betűmérete

en: Highlighted
hu: Kiemelt

en: Footer background
hu: Lábléc háttere

en: Sidebar Second
hu: Második oldalsáv

en: Headings
hu: Főcímek

en: Pulse
hu: Pulzálás

en: Contain
hu: Tartalmaz

en: Override Global Settings
hu: Általános beállítások felülírása

en: Submitted by @author_name on @date
hu: @author_name küldte be @date időpontban

en: THEMETITLE settings
hu: THEMETITLE beállításai

en: Divider
hu: Elválasztó vonal

en: Pagers
hu: Lapozók

en: Add custom breadcrumbs separator symbol. Leave empty for default separator.
hu: Egyéni morzsanavigáció-elválasztó hozzáadása. Üresen hagyva az alapértelmezett elválasztó lesz használva.
