DXPR Theme - en to pl translation catalogue (87 entries)

en: Home
pl: Strona główna

en: Content
pl: Zawartość

en: Comments
pl: Komentarze

en: None
pl: Brak

en: Center
pl: Środek

en: Go to previous page
pl: Przejdź do poprzedniej strony

en: Go to next page
pl: Przejdź do następnej strony

en: Help
pl: Pomoc

en: Background Image
pl: Obraz tła

en: Top
pl: Góra strony

en: Layout
pl: Układ

en: Unknown
pl: Nieznany

en: Page title
pl: Tytuł strony

en: Page
pl: Strona

en: Bottom
pl: Dół strony

en: Site name
pl: Nazwa witryny

en: Header
pl: Nagłówek

en: Footer
pl: Stopka

en: Custom
pl: Własne

en: Normal
pl: Zwykły

en: Width
pl: Szerokość

en: Height
pl: Wysokość

en: Colors
pl: Kolory

en: Border
pl: Obramowanie

en: Navigation
pl: Nawigacja

en: Repeat
pl: Powtórz

en: Close
pl: Zamknij

en: Page Title
pl: Tytuł strony

en: Content Top
pl: Lewy nagłówek

en: Content Bottom
pl: Na dole treści

en: CSS Selector
pl: Selektor CSS

en: Left
pl: Lewo

en: Right
pl: Prawo

en: White
pl: Biały

en: ‹ Previous
pl: ‹ Poprzednia

en: Next ›
pl: Następna ›

en: Fade in
pl: Zanikanie

en: Tabs
pl: Zakładki

en: Next page
pl: Następna strona

en: Go to first page
pl: Przejdź do pierwszej strony

en: Go to last page
pl: Przejdź do ostatniej strony

en: Bold
pl: Pogrubienie

en: Italic
pl: Kursywa

en: Uppercase
pl: Duże litery

en: Animation
pl: Animacja

en: Overlay
pl: Nakładka

en: Blockquote
pl: Cytowanie

en: Skip to main content
pl: Przejdź do treści

en: Color set
pl: Zestaw kolorów

en: Paragraph
pl: Akapit

en: Logo Height
pl: Wysokość logo

en: Regions
pl: Regiony

en: Opacity
pl: Przeźroczystość

en: Fonts
pl: Czcionki

en: Main Content
pl: Główna treść

en: Error message
pl: Komunikat o błędzie

en: Main navigation
pl: Główna nawigacja

en: Warning message
pl: Ostrzeżenie

en: Primary tabs
pl: Zakładki podstawowe

en: Secondary tabs
pl: Zakładki dodatkowe

en: Primary
pl: Główny

en: Secondary
pl: Drugorzędny

en: Card
pl: Karta

en: Pagination
pl: Stronicowanie

en: « First
pl: « Pierwsza

en: Last »
pl: Ostatnia »

en: Breadcrumbs
pl: Breadcrumby

en: Page top
pl: Góra strony

en: Page bottom
pl: Dół strony

en: Sidebar First
pl: Pasek boczny pierwszy

en: Status messages
pl: Wiadomości statusu

en: Main page content
pl: Zawartość główna

en: Status message
pl: Komunikat

en: The logo could not be uploaded.
pl: Logo nie mogło być wysłane.

en: The custom logo path is invalid.
pl: Ścieżka do własnego logo jest błędna.

en: Current page
pl: Bieżąca strona

en: Highlighted
pl: Wyróżnione

en: Previous page
pl: Poprzednia strona

en: Sidebar Second
pl: Pasek boczny drugi

en: Headings
pl: Nagłówki

en: Last page
pl: Ostatnia strona

en: Site branding
pl: Marka witryny

en: First page
pl: Pierwsza strona

en: Submitted by @author_name on @date
pl: Dodane przez @author_name - @date

en: Primary admin actions
pl: Podstawowe akcje administratora

en: Go to page @key
pl: Idź do strony @key

en: Tabs display toggle
pl: Przełącz wyświetlanie zakładek
