DXPR Theme - en to kn translation catalogue (42 entries)

en: Home
kn: ನೆಲೆ

en: Content
kn: ಒಳಅಂಶ

en: Comments
kn: ಪ್ರತಿಕ್ರಿಯೆಗಳು

en: None
kn: ಯಾವುದೂ ಇಲ್ಲ

en: Center
kn: ಕೇಂದ್ರ (ತೆಗೆದುಹಾಕಲ್ಪಟ್ಟಿದೆ)

en: Go to previous page
kn: ಹಿಂದಿನ ಪುಟಕ್ಕೆ ತೆರಳು

en: Go to next page
kn: ಮುಂದಿನ ಪುಟಕ್ಕೆ ತೆರಳು

en: Help
kn: ಸಹಾಯ

en: Top
kn: ಮೇಲಿನ/ಮೊದಲ

en: Layout
kn: ಹೊರವಿನ್ಯಾಸ

en: Unknown
kn: ಗೊತ್ತಿಲ್ಲದ

en: Page
kn: ಪುಟ

en: Bottom
kn: ಕೆಳ

en: Site name
kn: ಸೖಟಿನ ಹೆಸರು

en: Header
kn: ಹೆಡರ್

en: Custom
kn: ಇಚ್ಛೆಯ

en: Normal
kn: ಸಾಮಾನ್ಯ

en: Width
kn: ಅಗಲ

en: Height
kn: ಎತ್ತರ

en: Colors
kn: ಬಣ್ಣಗಳು

en: Border
kn: ಅಂಚು

en: Navigation
kn: ಸಂಚಾರ

en: Repeat
kn: ಮರುಕಳಿಸು

en: Close
kn: ಮುಚ್ಚು

en: Left
kn: ಎಡ

en: Right
kn: ಬಲ

en: White
kn: ಶ್ವೇತ

en: Tabs
kn: ಹಾಳೆಗಳು

en: Go to first page
kn: ಮೊದಲ ಪುಟಕ್ಕೆ ತೆರಳು

en: Go to last page
kn: ಕೊನೆಯ ಪುಟಕ್ಕೆ ತೆರಳು

en: Bold
kn: ಬೋಲ್ಡ್‍

en: Italic
kn: ಇಟಾಲಿಕ್

en: Animation
kn: ಸಜೀವನ(ಅನಿಮೇಶನ್‌)

en: Paragraph
kn: ಪ್ಯಾರಾಗ್ರಾಫ್

en: Fonts
kn: ಅಕ್ಷರ ಶೈಲಿಗಳು

en: Error message
kn: ದೋಷ ಸಂದೇಶ

en: Left to Right
kn: ಎಡದಿಂದ ಬಲಕ್ಕೆ

en: Right to Left
kn: ಬಲದಿಂದ ಎಡಕ್ಕೆ

en: Warning message
kn: ಎಚ್ಚರಿಕೆ ಸಂದೇಶ

en: Cover
kn: ಕೋವರ್

en: Primary
kn: ಪ್ರಾಥಮಿಕ

en: Page bottom
kn: ಪುಟದ ಕೆಳಗೆ
