DXPR Theme - en to vi translation catalogue (61 entries)

en: Home
vi: Nhà

en: Content
vi: Nội dung

en: Comments
vi: Bình luận

en: None
vi: Không có

en: Center
vi: Giữa

en: Go to previous page
vi: Đến trang kế trước

en: Go to next page
vi: Đến trang sau

en: Help
vi: Trợ giúp

en: Background Image
vi: Ảnh nền

en: Top
vi: Đầu

en: Layout
vi: Bố cục

en: Unknown
vi: Không rõ

en: Page title
vi: Tiêu đề trang

en: Page
vi: Trang

en: Bottom
vi: Cuối

en: Site name
vi: Tên website

en: Header
vi: Tiêu đề

en: Footer
vi: Phần chân

en: Custom
vi: Tùy chỉnh

en: Normal
vi: Bình thường

en: Width
vi: Chiều rộng

en: Height
vi: Chiều cao

en: Border
vi: Biên

en: Navigation
vi: Điều hướng

en: Repeat
vi: Lặp lại

en: Close
vi: Đóng

en: Page Title
vi: Tên trang

en: Left
vi: Trái

en: Right
vi: Phải

en: Go to first page
vi: Đến trang đầu tiên

en: Go to last page
vi: Đến trang cuối cùng

en: Bold
vi: In Đậm

en: Italic
vi: In Nghiêng

en: Uppercase
vi: Chữ hoa

en: Animation
vi: Hoạt ảnh

en: Blockquote
vi: Khối trích dẫn

en: Skip to main content
vi: Nhảy đến nội dung

en: Color set
vi: Bộ màu

en: Paragraph
vi: Đoạn

en: Regions
vi: Các vùng

en: Fonts
vi: Phông chữ

en: Error message
vi: Thông báo lỗi

en: Left to Right
vi: Trái qua Phải

en: Right to Left
vi: Phải qua Trái

en: Warning message
vi: Cảnh báo

en: Primary tabs
vi: Tab chính

en: Secondary tabs
vi: Thẻ phụ

en: Cover
vi: Vỏ bọc

en: Primary
vi: Chính

en: Secondary
vi: Phụ

en: Page top
vi: Đầu trang

en: Page bottom
vi: Cuối trang

en: Sidebar First
vi: Lề thứ nhất

en: Main page content
vi: Nội dung chính của trang

en: Status message
vi: Thông báo tình trạng

en: The custom logo path is invalid.
vi: Đường dẫn tới ảnh logo không hợp lệ.

en: Current page
vi: Trang hiện thời

en: Highlighted
vi: Nổi bật

en: Previous page
vi: Trang trước

en: Sidebar Second
vi: Lề thứ hai

en: Pulse
vi: Đập
