Dynamic Entity Reference (8.x-1.0-beta3) - en to ar translation catalogue (26 entries)

en: Label
ar: التسمية

en: Save
ar: حفظ

en: Save settings
ar: حفظ الإعدادات

en: Size of textfield
ar: حجم حقل النص

en: Select list
ar: لائحة الخيارات

en: Entity
ar: الكيان

en: Reference
ar: مرجع

en: Default value
ar: القيمة الافتراضية

en: Add another item
ar: أضف عنصراً آخراً

en: Save field settings
ar: حفظ إعدادات الحقل

en: Check boxes/radio buttons
ar: خانات اختيار/مربعات التحديد

en: Entity type
ar: نوع الكيان

en: Save and continue
ar: حفظ ومتابعة

en: Autocomplete matching
ar: الإكمال التلقائي (متطابق)

en: @type %title has been created.
ar: تم إنشاء ال@type‏ %title.

en: Placeholder
ar: الرمز البديل

en: View mode
ar: نمط المشاهدة

en: Link label to the referenced entity
ar: تسمية الرابط بناء على الكيان المرجعي

en: Change handler
ar: تغيير المعالج

en: The referenced entity
ar: مرجع الكيان

en: Reference type
ar: نوع المرجع

en: Type of item to reference
ar: نوع العنصر المراد الإشارة إليه

en: There are no entities matching "%value".
ar: لا توجد بيانات مطابقة "%value".

en: Display the ID of the referenced entities.
ar: عرض المعرف للعنصر المشار اليه.

en: The referenced entity (%type: %id) does not exist.
ar: (%type: %id) الصفحة المشار اليها غير موجودة

en: Target UUID
ar: معرف UUID للهدف
