Easy Email (2.1.0-rc1) - en to id translation catalogue (35 entries)

en: Delete
id: Hapus

en: Operations
id: Operasi-operasi

en: Content
id: Konten

en: Type
id: Jenis

en: Subject
id: Judul

en: Edit
id: Sunting

en: Preview
id: Pratinjau

en: View
id: Lihat

en: Attachment
id: Lampiran

en: Mail
id: Email

en: Created
id: Dibuat

en: Module
id: Modul

en: Recipients
id: Penerima

en: To
id: Untuk

en: Recipient
id: Penerima

en: Attachments
id: Sisipan

en: Are you sure you want to delete %name?
id: Apakah anda yakin akan menghapus %name?

en: Key
id: Kunci

en: Create new revision
id: Buat revisi baru

en: Revert
id: Kembali

en: Revisions for %title
id: Revisi untuk %title

en: Revision
id: Revisi

en: Changed
id: Berubah

en: Templates
id: Templat

en: Revision of %title from %date
id: Revisi dari %title pada %date

en: Are you sure you want to revert to the revision from %revision-date?
id: Anda yakin ingin mengembalikan ke revisi %revision-date?

en: Are you sure you want to delete the revision from %revision-date?
id: Anda yakin ingin menghapus revisi %revision-date?

en: Machine name
id: Nama mesin

en: Emails
id: Surel

en: Delete all revisions
id: Hapus semua revisi

en: Payment Method
id: Metode Pembayaran

en: Copy of the revision from %date.
id: Salinan revisi dari %date.

en: Current revision
id: Revisi saat ini

en: Revision translation affected
id: Terjemahan revisi terpengaruh

en: Indicates if the last edit of a translation belongs to current revision.
id: Menunjukkan jika pengeditan terakhir dari terjemahan milik revisi saat ini.
