Easy Email (2.1.0-alpha1) - en to fr translation catalogue (58 entries)

en: Status
fr: État

en: Delete
fr: Supprimer

en: Operations
fr: Actions

en: Content
fr: Contenu

en: Subject
fr: Objet

en: Edit
fr: Modifier

en: Label
fr: Libellé

en: Preview
fr: Aperçu

en: View
fr: Voir

en: ID
fr: Identifiant (ID)

en: Attachment
fr: Élément joint

en: Mail
fr: Courriel

en: Email
fr: Courriel

en: Created
fr: Créé

en: Recipients
fr: Destinataires

en: Sender
fr: Expéditeur

en: To
fr: À

en: Recipient
fr: Destinataire

en: Sent
fr: Envoyé

en: Attachments
fr: Pièces jointes

en: Are you sure you want to delete %name?
fr: Êtes-vous sûr(e) de vouloir supprimer %name ?

en: Key
fr: Clef

en: Create new revision
fr: Créer une nouvelle version

en: Revert
fr: Rétablir

en: Revisions for %title
fr: Versions de %title

en: Revision
fr: Version

en: Changed
fr: Modifié

en: Templates
fr: Modèles

en: Revision of %title from %date
fr: Version de %title du %date

en: From Name
fr: Nom de l'expéditeur

en: Headers
fr: Entêtes

en: Overrides
fr: Supplante

en: Are you sure you want to revert to the revision from %revision-date?
fr: Êtes-vous sûr(e) de vouloir rétablir la version du %revision-date?

en: Are you sure you want to delete the revision from %revision-date?
fr: Êtes-vous sûr(e) de vouloir supprimer la version du %revision-date ?

en: Machine name
fr: Nom système

en: Emails
fr: Courriels

en: Creator
fr: Créateur

en: Billing Information
fr: Informations de facturation

en: Delete all revisions
fr: Supprimer toutes les versions

en: Replacement Patterns
fr: Structure de remplacement

en: From Address
fr: Adresse de l'expéditeur

en: Payment Method
fr: Mode de paiement

en: Copy of the revision from %date.
fr: Copie de la version du %date.

en: Current revision
fr: Version actuelle

en: Shipping Information
fr: Informations de livraison

en: CC Recipient
fr: Destinataire CC

en: BCC Recipient
fr: Destinataire CCI

en: Text Format
fr: Format de texte

en: File Directory
fr: Répertoire des fichiers

en: The time that the entity was created.
fr: La date à laquelle l'entité a été créée.

en: The time that the entity was last edited.
fr: La date à laquelle l'entité a été modifiée pour la dernière fois.

en: Revision translation affected
fr: Traduction de version impactée

en: Indicates if the last edit of a translation belongs to current revision.
fr: Indique si la dernière modification d'une traduction appartient à la version actuelle.

en: @date by @username
fr: @date par @username

en: content @type: deleted @label.
fr: Contenu @type : @label supprimé.

en: @langname revisions for %title
fr: Révisions en @langname pour %title

en: Are you sure you want to revert @language translation to the revision from %revision-date?
fr: Êtes-vous sûr(e) de vouloir rétablir la traduction en @language à la version du %revision-date ?

en: Revert content shared among translations
fr: Rétablir le contenu partagé entre les traductions
