Easy Email (3.0.0-beta2) - en to nl translation catalogue (49 entries)

en: Delete
nl: Verwijderen

en: Operations
nl: Bewerkingen

en: Content
nl: Inhoud

en: Subject
nl: Onderwerp

en: Edit
nl: Bewerken

en: Settings
nl: Instellingen

en: Preview
nl: Voorbeeldweergave

en: View
nl: Weergeven

en: Attachment
nl: Bijlage

en: Mail
nl: E-mail

en: Email
nl: E-mail

en: Send Email
nl: E-mail versturen

en: Created
nl: Aangemaakt

en: Recipients
nl: Ontvangers

en: Sender
nl: Afzender

en: To
nl: Naar

en: email
nl: e-mail

en: Recipient
nl: Ontvanger

en: Sent
nl: Verzonden

en: Attachments
nl: Bijlagen

en: Are you sure you want to delete %name?
nl: Weet u zeker dat u %name wilt verwijderen?

en: Key
nl: Sleutel

en: Revert
nl: Terugzetten

en: Revisions for %title
nl: Revisies van %title

en: Revision
nl: Revisie

en: Changed
nl: Gewijzigd

en: Revision of %title from %date
nl: Revisie van %title van %date

en: From Name
nl: Naam afzender

en: Overrides
nl: Overschrijvingen

en: Are you sure you want to revert to the revision from %revision-date?
nl: Weet u zeker dat u de revisie van %revision-date wil terugzetten?

en: Are you sure you want to delete the revision from %revision-date?
nl: Weet u zeker dat u de revisie van %revision-date wilt verwijderen?

en: Machine name
nl: Systeemnaam

en: Emails
nl: E-mails

en: Email Settings
nl: E-mailinstellingen

en: Creator
nl: Maker

en: Billing Information
nl: Factuurgegevens

en: Delete all revisions
nl: Alle revisies verwijderen

en: Replacement Patterns
nl: Vervangingspatronen

en: From Address
nl: Afzender

en: Payment Method
nl: Betaalmethode

en: Copy of the revision from %date.
nl: Kopie van de revisie van %date.

en: Current revision
nl: Huidige revisie

en: Shipping Information
nl: Verzendinformatie

en: Source Field
nl: Bronveld

en: File Directory
nl: Bestandsmap

en: The time that the entity was created.
nl: Het tijdstip waarop de entiteit is aangemaakt.

en: The time that the entity was last edited.
nl: Het tijdstip waarop de entiteit voor het laatst is bewerkt.

en: @date by @username
nl: @date door @username

en: content @type: deleted @label.
nl: inhoud @type: @label verwijderd.
