Easy Entity Base Field (2.0.1) - en to ca translation catalogue (48 entries)

en: Status
ca: Estat

en: Delete
ca: Suprimeix

en: List
ca: Llistat

en: required
ca: necessari

en: Edit
ca: Edita

en: Help text
ca: Text d'ajuda

en: Settings
ca: Paràmetres

en: Name
ca: Nom

en: settings
ca: paràmetres

en: Field
ca: Camp

en: Label
ca: Etiqueta

en: Save
ca: Desa

en: Manage
ca: Gestiona

en: Display
ca: Visualització

en: status
ca: estat

en: Field name
ca: Nom del camp

en: Field type
ca: Tipus de camp

en: Fields
ca: Camps

en: Widget type
ca: Tipus de giny

en: Widget settings
ca: Paràmetres de l'enginy

en: module
ca: mòdul

en: Save settings
ca: Desa la configuració

en: Storage
ca: Emmagatzemament

en: Default value
ca: Valor predeterminat

en: Add a new field
ca: Afegeix un nou camp

en: Save field settings
ca: Desa els paràmetres del camp

en: Machine name
ca: Nom-màquina

en: About
ca: Detalls

en: Instructions to present to the user below this field on the editing form.<br />Allowed HTML tags: @tags
ca: Instruccions que es presenten a l'usuari a sota d'aquest camp al formulari d'edició.<br /> Etiquetes HTML permeses: @tags

en: Entity type
ca: Tipus d'entitat

en: Save and continue
ca: Desa-ho i continua

en: - Select a field type -
ca: - Seleccioneu un tipus de camp -

en: Add new field: you need to provide a label.
ca: Afegir un nou camp: cal especificar una etiqueta.

en: Required field
ca: Camp obligatori

en: The default value for this field, used when creating new content.
ca: El valor predeterminat d'aquest camp, utilitzat quan es crea contingut nou.

en: Saved %label configuration.
ca: S'ha desat la configuració de %label.

en: There is data for this field in the database. The field settings can no longer be changed.
ca: Hi ha dades per aquest camp a la base de dades. Ja no es poden canviar els paràmetres del camp.

en: Delete field.
ca: Suprimeix el camp.

en: Entity reference
ca: Referència d'entitat

en: Change handler
ca: Canvi del controlador

en: This field supports tokens.
ca: Aquest camp té suport per tokens.

en: A unique machine-readable name containing letters, numbers, and underscores.
ca: Un nom únic llegible-per-la-màquina que contingui lletres, números i guions baixos.

en: An entity field containing an entity reference.
ca: Un camp d'entitat que conté una referència d'entitat.

en: Reference type
ca: Tipus de referència

en: Reference method
ca: Mètode de referenciar

[ctx: Entity type group]
en: Content
ca: Contingut

en: Add new field: you need to provide a machine name for the field.
ca: Afegeix un nou camp: heu de proporcionar un nom màquina per al camp.

en: content @type: deleted @label.
ca: contingut @type: s'ha eliminat @label.
