Easy Entity Base Field (3.0.2) - en to te translation catalogue (19 entries)

en: Status
te: స్థితి

en: Delete
te: తొలగించు

en: List
te: జాబితా

en: required
te: తప్పనిసరి

en: view
te: వీక్షించు

en: Edit
te: మార్చు

en: Help text
te: సహాయపు పాఠ్యం

en: Settings
te: అమరికలు

en: Name
te: పేరు

en: settings
te: అమరికలు

en: Field
te: ఖాళీ

en: Label
te: లేబుల్

en: Save
te: భద్రపరచు

en: Display
te: చూపు

en: status
te: స్థితి

en: Save settings
te: అమరికలు దాచు

en: Default value
te: అప్రమేయ విలువ

en: About
te: గురించి

en: Required field
te: తప్పనిసరి ఖాళీ
