Easy Install (8.x-1.0) - en to id translation catalogue (13 entries)

en: Help
id: Bantuan

en: System
id: Sistem

en: Install
id: Pasang

en: Configure permissions
id: Konfigurasikan izin

en: Permissions
id: Izin

en: About
id: Tentang

en: @module (<span class="admin-disabled">disabled</span>)
id: @module (<span class="admin-disabled">nonaktif</span>)

en: Uses
id: Penggunaan

en: @module (<span class="admin-missing">missing</span>)
id: @module (<span class="admin-missing">tidak ada</span>)

en: @module (<span class="admin-missing">incompatible with</span> version @version)
id: @module (<span class="admin-missing">tidak kompatibel dengan </span> versi @version)

en: Filter modules
id: Filter modul

en: @module (<span class="admin-missing">incompatible with</span> this version of Drupal core)
id: @module (<span class="admin-missing">tidak kompatibel dengan</span>  Drupal core versi ini)

en: Filter by name or description
id: Saring dengan nama atau deskripsi
