Easy Install (8.x-10.3) - en to pl translation catalogue (14 entries)

en: Help
pl: Pomoc

en: Install
pl: Instaluj

en: Configure permissions
pl: Konfiguracja uprawnień

en: Permissions
pl: Uprawnienia

en: About
pl: O stronie

en: @module (<span class="admin-disabled">disabled</span>)
pl: @module (<span class="admin-disabled">wyłączony</span>)

en: Uses
pl: Używa

en: @module (<span class="admin-missing">missing</span>)
pl: @module (<span class="admin-missing">nie znaleziono</span>)

en: Filter modules
pl: Filtruj moduły

en: @module (<span class="admin-missing">incompatible with</span> this version of Drupal core)
pl: @module (<span class="admin-missing">niekompatybilny</span> z tą wersją rdzenia Drupala)

en: Filter by name or description
pl: Filtruj według nazwy lub opisu

en: This version is not compatible with Drupal @core_version and should be replaced.
pl: Ta wersja nie jest zgodna z Drupalem @core_version i powinna zostać podmieniona.

en: This module requires PHP version @php_required and is incompatible with PHP version @php_version.
pl: Moduł wymaga PHP w wersji @php_required i jest niekompatybilny z PHP w wersji @php_version.

en: Configure <span class="visually-hidden">the @module module</span>
pl: Konfiguruj <span class="visually-hidden">moduł @module</span>
