Easy Install (8.x-10.5) - en to pt translation catalogue (17 entries)

en: Help
pt: Ajuda

en: System
pt: Sistema

en: Install
pt: Instalar

en: Configure permissions
pt: Configurar permissões

en: Permissions
pt: Permissões

en: About
pt: Sobre

en: @module (<span class="admin-disabled">disabled</span>)
pt: @module (<span class="admin-disabled">desativado</span>)

en: Uses
pt: Usos

en: @module (<span class="admin-missing">missing</span>)
pt: @module (<span class="admin-missing">faltando</span>)

en: Filter modules
pt: Filtrar módulos

en: @module (<span class="admin-missing">incompatible with</span> this version of Drupal core)
pt: @module (<span class="admin-missing">incompatível com</span> esta versão do Drupal core)

en: Filter by name or description
pt: Filtrar por nome ou descrição

en: This version is not compatible with Drupal @core_version and should be replaced.
pt: Essa versão não é compatível com Drupal @core_version e deve ser substituída.

en: This module requires PHP version @php_required and is incompatible with PHP version @php_version.
pt: Este módulo requer a versão @php_required do PHP e é incompatível com a versão @php_version.

en: Configure <span class="visually-hidden">the @module module</span>
pt: Configurar o <span class="visually-hidden">módulo @module</span>

en: Modules could not be listed due to an error: %error
pt: Os módulos não puderam ser listados devido a um erro: %error

en: Drupal Core (@core_requirement) (<span class="admin-missing">incompatible with</span> version @core_version)
pt: Core do Drupal (@core_requirement) <span class="admin-missing">(incompatível com</span> a versão @core_version)
