Easy Social (8.x-3.0) - en to de translation catalogue (61 entries)

en: Description
de: Beschreibung

en: Language
de: Sprache

en: Size
de: Größe

en: None
de: Keine

en: Image
de: Bild

en: Settings
de: Einstellungen

en: Font
de: Schriftart

en: Default
de: Standard

en: Small
de: Klein

en: Large
de: Groß

en: Advanced settings
de: Erweiterte Einstellungen

en: Vertical
de: Vertikal

en: Width
de: Breite

en: Medium
de: Mittel

en: standard
de: Standard

en: Example
de: Beispiel

en: Counter
de: Zähler

en: Arabic
de: Arabisch

en: English
de: Englisch

en: French
de: Französisch

en: Italian
de: Italienisch

en: Spanish
de: Spanisch

en: Japanese
de: Japanisch

en: Korean
de: Koreanisch

en: Examples
de: Beispiele

en: Czech
de: Tschechisch

en: Danish
de: Dänisch

en: Dutch
de: Niederländisch

en: Finnish
de: Finnisch

en: German
de: Deutsch

en: Greek
de: Griechisch

en: Hebrew
de: Hebräisch

en: Hungarian
de: Ungarisch

en: Indonesian
de: Indonesisch

en: Norwegian
de: Norwegisch

en: Polish
de: Polnisch

en: Portuguese
de: Portugiesisch

en: Romanian
de: Rumänisch

en: Russian
de: Russisch

en: Swedish
de: Schwedisch

en: Turkish
de: Türkisch

en: Recommend
de: Empfehlen

en: Annotation
de: Anmerkung

en: Catalan
de: Katalonisch

en: Basque
de: Baskisch

en: Galician
de: Galicisch

en: Malay
de: Malaiisch

en: Thai
de: Thailändisch

en: Ukrainian
de: Ukrainisch

en: Bubble
de: Blase

en: like
de: Gefällt mir

en: recommend
de: empfehlen

en: dark
de: dunkel

en: light
de: dünn

en: Filipino
de: Philipinisch

en: Color Scheme
de: Farbschema

en: No Count
de: Kein Zähler

en: Traditional Chinese
de: Traditionelles Chinesisch

en: Simplified Chinese
de: Vereinfachtes Chinesisch

en: Administer Easy Social
de: Easy Social verwalten

en: Show Faces
de: Gesichter anzeigen
