Easychart (4.0.8) - en to fr translation catalogue (21 entries)

en: Body
fr: Corps

en: Save configuration
fr: Enregistrer la configuration

en: Reset to defaults
fr: Revenir aux valeurs par défaut

en: On
fr: Activé

en: The configuration options have been saved.
fr: Les options de configuration ont été enregistrées.

en: Settings
fr: Paramètres

en: Default
fr: Par défaut

en: Off
fr: Désactivé

en: Never
fr: Jamais

en: Promoted to front page
fr: Promu en page d'accueil

en: Not installed
fr: Non installé

en: Update frequency
fr: Fréquence de mise à jour

en: Installed
fr: Installé

en: Templates
fr: Modèles

en: Presets
fr: Réglages prédéfinis

en: Add an option
fr: Ajouter une option

en: Add a group
fr: Ajouter un groupe

en: Config
fr: Configuration

en: Chart
fr: Graphe

en: Available options
fr: Options disponibles

en: Directory @path was created
fr: Le répertoire @path a été créé
