EAV Field (2.0.3) - en to ar translation catalogue (28 entries)

en: Attribute
ar: الخاصية

en: Value
ar: القيمة

en: List
ar: لائحة

en: Description
ar: الوصف

en: Edit
ar: تحرير

en: None
ar: لا شيء

en: Weight
ar: الوزن

en: Category
ar: التصنيف

en: Label
ar: التسمية

en: Save
ar: حفظ

en: ID
ar: المعرف ID

en: Active
ar: نشط

en: Configuration saved.
ar: تم حفظ الإعدادات.

en: Filter
ar: انتقاء

en: Widget
ar: ودجة

en: Terms
ar: المصطلحات

en: Other
ar: آخر

en: Attributes
ar: سمات

en: Random
ar: عشوائي

en: Reference
ar: مرجع

en: Apply
ar: تطبيق

en: Values
ar: قيم

en: Machine name
ar: الاسم الآلي

en: Field settings
ar: إعدادات الحقل

en: Formatter settings
ar: إعدادات المنسق

en: Administrative label
ar: التسمية الإدارية

en: Storage settings
ar: إعدادات التخزين

en: Type of item to reference
ar: نوع العنصر المراد الإشارة إليه
