EAV Field (2.0.3) - en to hu translation catalogue (35 entries)

en: Attribute
hu: Attribútum

en: Value
hu: Érték

en: List
hu: Lista

en: Description
hu: Leírás

en: Edit
hu: Szerkesztés

en: None
hu: Nincs

en: Weight
hu: Súly

en: Category
hu: Kategória

en: Label
hu: Címke

en: Save
hu: Mentés

en: ID
hu: Azonosító

en: Active
hu: Aktív

en: Configuration saved.
hu: A beállítások el lettek mentve.

en: Filter
hu: Szűrő

en: Widget settings
hu: Felületi elem beállítások

en: Widget
hu: Felületi elem

en: Terms
hu: Kifejezések

en: Other
hu: Egyéb

en: Attributes
hu: Attribútumok

en: Random
hu: Véletlenszerű

en: Reference
hu: Referencia

en: Apply
hu: Alkalmaz

en: Values
hu: Értékek

en: Machine name
hu: Programok által használt név

en: Field settings
hu: Mező beállításai

en: Formatter
hu: Formázó

en: Add attribute
hu: Attribútum hozzáadása

en: Value type
hu: Értéktípus

en: Empty.
hu: Üres.

en: Formatter settings
hu: Formázó beállításai

en: Administrative label
hu: Adminisztratív címke

en: Edit @label
hu: @label szerkesztése

en: Storage settings
hu: Tárolási beállítások

en: Type of item to reference
hu: Hivatkozó elem típusa

en: Reference method
hu: Hivatkozási mód
