Extra Block Types - en to ur translation catalogue (5 entries)

en: Disable
ur: غیر فعال

en: error
ur: نقص

en: Block settings
ur: بلاک کی ترتیبات

en: Mode
ur: طریقۂ کار

en: notice
ur: اطلاع
