Extra Block Types - en to it translation catalogue (15 entries)

en: Disable
it: Disattiva

en: error
it: errore

en: Block settings
it: Impostazioni del blocco

en: Center
it: Centro

en: Mode
it: Modalità

en: Loop
it: Iterazione

en: Navigation
it: Navigazione

en: Not installed
it: Non installato

en: Controls
it: Controlli

en: Installed
it: Installato

en: Autoplay
it: Partenza automatica

en: Speed
it: Velocità

en: notice
it: avviso

en: Styles
it: Stili

en: Fixed width
it: Larghezza fissa
