Extra Block Types - en to id translation catalogue (10 entries)

en: Slideshow
id: Presentasi Slide

en: Block settings
id: Pengaturan blok

en: Move
id: Pindah

en: Not installed
id: Tidak terpasang

en: Randomize
id: Acak

en: Animation speed
id: Kecepatan animasi

en: Installed
id: Terinstal

en: Reverse
id: Terbalik

en: notice
id: pemberitahuan

en: Direction
id: Arah
