Extra Block Types - en to it translation catalogue (12 entries)

en: error
it: errore

en: Block settings
it: Impostazioni del blocco

en: Move
it: Sposta

en: Not installed
it: Non installato

en: Randomize
it: Casuale

en: Installed
it: Installato

en: Reverse
it: Inverti

en: Pause on hover
it: Pausa al passaggio del mouse

en: notice
it: avviso

en: Direction
it: Direzione

en: Pause
it: Pausa

en: Slideshow speed
it: Velocità di scorrimento
