Extra Block Types - en to fa translation catalogue (10 entries)

en: Slideshow
fa: اسلایدشو

en: error
fa: خطا

en: Not installed
fa: نصب نشده است

en: Randomize
fa: تصادفی

en: Slide
fa: لغزیدن

en: Animation speed
fa: سرعت انیمیشن

en: Installed
fa: نصب شده

en: Reverse
fa: معکوس

en: notice
fa: توجه

en: Direction
fa: جهت
