Extra Block Types - en to pt translation catalogue (15 entries)

en: Slideshow
pt: Apresentação de slides

en: Block settings
pt: Configurações do bloco

en: Move
pt: Mover

en: Randomize
pt: Aleatório

en: Fade
pt: Desvanecer

en: Animation speed
pt: Velocidade da animação

en: Reverse
pt: Reverter

en: Animation
pt: Animação

en: Paragraph
pt: Parágrafo

en: Direction
pt: Direção

en: Pause
pt: Pausa

en: Slideshow speed
pt: Velocidade do slideshow

en: Paragraphs
pt: Parágrafos

en: Max items
pt: Quantidade máxima de itens

en: Not created
pt: Não criado
