Extra Block Types - en to uk translation catalogue (20 entries)

en: Slideshow
uk: Слайд-шоу

en: Block settings
uk: Налаштування блоку

en: Move
uk: Перенесення

en: Horizontal
uk: Горизонтально

en: Vertical
uk: Вертикально

en: Randomize
uk: Випадково

en: Fade
uk: Згасання

en: Slide
uk: Сковзання

en: Animation speed
uk: Швидкість анімації

en: Reverse
uk: Обернено

en: Animation
uk: Анімація

en: Pause on hover
uk: Пауза при наведенні

en: Paragraph
uk: Абзац

en: Direction
uk: Напрям

en: Item width
uk: Ширина елементів

en: Pause
uk: Призупинити

en: Slideshow speed
uk: Швидкість слайд-шоу

en: Paragraphs
uk: Абзаци

en: Reverse the animation direction.
uk: Змінити напрямок анімації.

en: Not created
uk: Не створено
