ECA: Event - Condition - Action (2.1.11) - en to kn translation catalogue (20 entries)

en: Delete
kn: ಅಳಿಸಿ ಹಾಕು

en: yes
kn: ಹೌದು

en: Enable
kn: ಶಕ್ತಗೊಳಿಸು

en: Disable
kn: ಅಶಕ್ತಗೊಳಿಸು

en: Enabled
kn: ಶಕ್ತಗೊಂಡಿದೆ

en: Version
kn: ಆವೃತ್ತಿ

en: Edit
kn: ಸಂಸ್ಕರಿಸು

en: Settings
kn: ಸಿದ್ಧತೆಗಳು

en: Name
kn: ಹೆಸರು

en: Import
kn: ಆಮದು

en: Export
kn: ರಫ್ತುಮಾಡು

en: Save
kn: ಉಳಿಸಿ

en: no
kn: ಇಲ್ಲ

en: Filter
kn: ಶೋಧಕ(Filter)

en: Model
kn: ಮಾದರಿ

en: Events
kn: ಕಾರ್ಯಕ್ರಮಗಳು

en: Destination
kn: ಗುರಿ

en: Operation
kn: ಕಾರ್ಯಾಚರಣೆ

en: About
kn: ಕುರಿತು

en: Namespace
kn: ನೇಮ್‌ಸ್ಪೇಸ್
