ECA: Event - Condition - Action (3.0.4) - en to sv translation catalogue (164 entries)

en: tags
sv: etiketter

en: Title
sv: Titel

en: Save configuration
sv: Spara konfiguration

en: enabled
sv: aktiverad

en: title
sv: titel

en: value
sv: värde

en: Delete
sv: Radera

en: Content
sv: Innehåll

en: Value
sv: Värde

en: Email address
sv: E-postadress

en: Group
sv: Grupp

en: Type
sv: Typ

en: Actions
sv: Åtgärder

en: disabled
sv: ej aktiverad

en: Description
sv: Beskrivning

en: Language
sv: Språk

en: Enable
sv: Aktivera

en: optional
sv: valfri

en: required
sv: obligatorisk

en: Action
sv: Åtgärd

en: new
sv: nytt

en: Documentation
sv: Dokumentation

en: Edit
sv: Redigera

en: Links
sv: Länkar

en: Reset
sv: Återställ

en: Message
sv: Meddelande

en: Password
sv: Lösenord

en: Weight
sv: Vikt

en: Image
sv: Bild

en: Settings
sv: Inställningar

en: Name
sv: Namn

en: Label
sv: Etikett

en: Update
sv: Uppdatera

en: Open
sv: Öppen

en: Top
sv: Överst

en: View
sv: Visa

en: Filename
sv: Filnamn

en: Form ID
sv: ID för formulär

en: Display
sv: Visa

en: Event
sv: Händelse

en: type
sv: typ

en: User ID
sv: Användar-ID

en: Error
sv: Fel

en: Options
sv: Alternativ

en: Data type
sv: Datatyp

en: hours
sv: timmar

en: days
sv: dagar

en: Access denied
sv: Åtkomst nekad

en: Not found
sv: Hittades ej

en: Url
sv: URL

en: Allowed
sv: Tillåten

en: Revision ID
sv: Versions-ID

en: Published
sv: Publicerad

en: File name
sv: Filnamn

en: User role
sv: Användarroll

en: Severity
sv: Grad

en: Field name
sv: Fältnamn

en: Field type
sv: Fälttyp

en: Fields
sv: Fält

en: Conditions
sv: Villkor

en: Mode
sv: Läge

en: Warning
sv: Varning

en: Width
sv: Bredd

en: Height
sv: Höjd

en: Textfield
sv: Textfält

en: Display options
sv: Alternativ för visning

en: Merge
sv: Sammanfoga

en: State
sv: Läge

en: Frequency
sv: Frekvens

en: Method
sv: Metod

en: Events
sv: Aktiviteter

en: Configuration
sv: Konfiguration

en: months
sv: månader

en: Class
sv: Klass

en: String
sv: Sträng

en: description
sv: beskrivning

en: Arguments
sv: Argument

en: Optional
sv: Valfritt

en: Class name
sv: Klassens namn

en: Integer
sv: Heltal

en: Template
sv: Mall

en: Append
sv: Lägg till

en: Expires
sv: Upphör att gälla

en: Expiration
sv: Utgångsdatum

en: Operation
sv: Funktion

en: Do nothing
sv: Gör ingenting

en: Labels
sv: Etiketter

en: Condition
sv: Villkor

en: seconds
sv: sekunder

en: minutes
sv: minuter

en: Key
sv: Nyckel

en: Replacement value
sv: Ersättningsvärde

en: Create new revision
sv: Skapa ny version

en: Block name
sv: Blocknamn

en: greater than
sv: större än

en: less than
sv: mindre än

en: at most
sv: högst

en: Entity
sv: Objekt

en: Selector
sv: Väljare

en: Plugin
sv: Insticksprogram

en: Forbidden
sv: Otillåten

en: User name
sv: Användarnamn

en: Default value
sv: Förvalt värde

en: Collection
sv: Samling

en: collapsed
sv: hopfälld

en: weeks
sv: veckor

en: Permission
sv: Behörighet

en: parent
sv: ovanliggande

en: Button type
sv: Knapptyp

en: empty
sv: tom

en: Interface language
sv: Språk för gränssnitt

en: begins with
sv: börjar med

en: contains
sv: innehåller

en: Machine name
sv: Maskinläsbart namn

en: Locked
sv: Låst

en: Behavior
sv: Beteende

en: Translate
sv: Översätt

en: Target
sv: Mål

en: Error message
sv: Felmeddelande

en: Entity type
sv: Objektstyp

en: User account
sv: Användarkonto

en: Display type
sv: Typ av visning

en: expanded
sv: expanderad

en: Expiration time
sv: Tid för utgång

en: ends with
sv: slutar med

en: Comparison operator
sv: Jämförelsefunktion

en: Primary
sv: Primär

en: Secondary
sv: Sekundär

en: always
sv: alltid

en: Alt text
sv: Alternativ text

en: Absolute
sv: Fast

en: Build mode
sv: Byggmetod

en: Textarea
sv: Textruta

en: Allow multiple values
sv: Tillåt flera värden

en: Character count
sv: Antal tecken

en: access
sv: åtkomst

en: Field description
sv: Fältbeskrivning

en: Not acceptable
sv: Inte godkänt

en: Status code
sv: Statuskod

en: Token name
sv: Namn för ersättningstecken

en: Filter format
sv: Format för filter

en: Style name
sv: Namn på stil

en: Entity ID
sv: ID-nummer för objekt

en: visible
sv: synlig

en: View mode
sv: Visningsläge

en: New file name
sv: Nytt filnamn

en: Theme name
sv: Namn på tema

en: From state
sv: Från läge

en: Entity bundle
sv: Entitetspaket

en: Max age
sv: Äldsta ålder

en: The title of the link.
sv: Titeln för länken.

en: Paragraphs
sv: Paragrafer

en: Contextual Links
sv: Sammanhängande länkar

en: Formatted text
sv: Formaterad text

en: Button label
sv: Etikett för knapp

en: Entity label
sv: Etikett för objekt

en: Revision user
sv: Användare för version

en: Route name
sv: Namn på rutt

en: Plugin ID
sv: ID-nummer för plugin

en: at least
sv: minst

en: Negate the condition
sv: Negera villkoret

en: Cache contexts
sv: Sammanhang för cache

en: Form display mode
sv: Visningsläge för förmulär

en: Cache tags
sv: Etiketter för cache
