ECA: Event - Condition - Action (3.0.6) - en to fi translation catalogue (83 entries)

en: Title
fi: Otsikko

en: Save configuration
fi: Tallenna asetukset

en: title
fi: otsikko

en: Status
fi: Tila

en: Content
fi: Sisältö

en: Value
fi: Arvo

en: Email address
fi: Sähköpostiosoite

en: Group
fi: Ryhmä

en: Type
fi: Tyyppi

en: Description
fi: Kuvaus

en: Language
fi: Kieli

en: Enable
fi: Ota käyttöön

en: required
fi: pakollinen

en: new
fi: uudet

en: Links
fi: Linkit

en: Reset
fi: Palauta

en: Message
fi: Viesti

en: Weight
fi: Paino

en: Settings
fi: Asetukset

en: Name
fi: Nimi

en: Label
fi: Tunnus

en: Open
fi: Avoin

en: View
fi: Näytä

en: Format
fi: Muoto

en: Display
fi: Näyttö

en: Text
fi: Teksti

en: type
fi: tyyppi

en: User ID
fi: Käyttäjän ID

en: Options
fi: Valinnat

en: Block
fi: Lohko

en: Url
fi: Osoite

en: Revision ID
fi: Version ID

en: Published
fi: Julkaistu

en: File name
fi: Tiedostonimi

en: User role
fi: Käyttäjärooli

en: Severity
fi: Vakavuus

en: Field name
fi: Kentän nimi

en: Field type
fi: Kentän tyyppi

en: Fields
fi: Kentät

en: Mode
fi: Tila

en: Display options
fi: Näyttöasetukset

en: State
fi: Tila

en: Frequency
fi: Tiheys

en: Method
fi: Tapa

en: Class
fi: Luokka

en: description
fi: kuvaus

en: Arguments
fi: Argumentit

en: Optional
fi: Valinnainen

en: Position
fi: Sijoitus

en: Expires
fi: Vanhenee

en: Expiration
fi: Voimassaoloaika

en: Operation
fi: Toimenpide

en: Condition
fi: Riippuvuus

en: Key
fi: Avain

en: Replacement value
fi: Korvattava muuttuja

en: Definition
fi: Määritelmä

en: Create new revision
fi: Luo uusi versio

en: Block name
fi: Lohkon nimi

en: Entity
fi: Entiteetti

en: Selector
fi: Valitsin

en: Asterisk
fi: Asteriski

en: User name
fi: Käyttäjän nimi

en: Default value
fi: Oletusarvo

en: Collection
fi: Kokoelma

en: Permission
fi: Käyttöoikeus

en: Interface language
fi: Käyttöliittymän kieli

en: argument
fi: argumentti

en: Machine name
fi: Koneluettava nimi

en: Target
fi: Kohde

en: Error message
fi: Virheviesti

en: Entity type
fi: Entiteetin tyyppi

en: User account
fi: Käyttäjätili

en: Display type
fi: Näkymän tyyppi

en: Absolute
fi: Absoluuttinen

en: Allow multiple values
fi: Salli useampia arvoja kuin yksi

en: Entity ID
fi: Entiteetin ID

en: Save entity
fi: Tallenna entiteetti

en: View mode
fi: Näyttötila

en: Theme name
fi: Teeman nimi

en: Entity bundle
fi: Entiteettinippu

en: Contextual Links
fi: Kontekstiriippuvaiset linkit

en: Entity label
fi: Entiteetin etiketti

en: Route name
fi: Reitin nimi
