Entity Construction Kit (ECK) (8.x-1.0-alpha4) - en to fa translation catalogue (27 entries)

en: Title
fa: عنوان

en: delete
fa: حذف

en: Delete
fa: حذف

en: Operations
fa: عملیات

en: Content
fa: محتوا

en: Type
fa: نوع

en: Author
fa: نویسنده

en: Description
fa: شرح

en: Explanation or submission guidelines
fa: توضیح یا راهنمای ارسال محتوا

en: Name
fa: نام

en: edit
fa: ویرایش

en: Label
fa: برچسب

en: Save
fa: ذخیره

en: View
fa: مشاهده

en: ID
fa: شناسه

en: Created
fa: ایجاد گردید

en: Add content
fa: افزودن محتوا

en: Authored by
fa: نوشته شده توسط

en: Id
fa: شناسه

en: Configuration
fa: پیکربندی

en: Authored on
fa: تالیف شده در

en: Changed
fa: تغییر یافته

en: @type: deleted %title.
fa: @type: %title حذف شد.

en: Machine name
fa: نام ماشینی

en: About
fa: درباره

en: Bundle
fa: بسته

en: Invalid machine-readable name. Enter a name other than %invalid.
fa: نام قابل فهم توسط ماشین غیر معتبر. لطفا یک نام غیر از %invalid وارد کنید.
