EditionGuard (1.0.0-beta4) - en to ro translation catalogue (28 entries)

en: Title
ro: Titlu

en: Status
ro: Stare

en: Delete
ro: Șterge

en: Submit
ro: Trimite

en: Transaction ID
ro: Tranzacţia cu ID-ul

en: Username
ro: Nume utilizator

en: Transactions
ro: Tranzacţii

en: Yes
ro: Da

en: No
ro: Nu

en: Edit
ro: Editați

en: Settings
ro: Setări

en: Name
ro: Nume

en: View
ro: Afişează

en: Updated
ro: Actualizat

en: User
ro: Utilizator

en: User ID
ro: ID utilizator

en: Created
ro: Creat

en: Published
ro: Publicat

en: Authored by
ro: Autor

en: Owner
ro: Proprietar

en: Reference
ro: Referință

en: Books
ro: Cărţi

en: Changed
ro: Schimbat

en: Unpublished
ro: Nepublicat

en: About
ro: Despre

en: book
ro: carte

en: Create new books
ro: Creați cărți noi

en: (this translation)
ro: (această traducere)
