Edu X - Education Drupal 8, 9, 10 Theme (8.0.2) - en to fr translation catalogue (33 entries)

en: Home
fr: Accueil

en: Body
fr: Corps

en: Content
fr: Contenu

en: Support
fr: Assistance technique

en: None
fr: Aucun(e)

en: Font Size
fr: Taille de la fonte

en: Core
fr: Cœur

en: Layout
fr: Mise en page

en: Components
fr: Composants

en: Breadcrumb
fr: Fil d'Ariane

en: Header
fr: Entête

en: Footer
fr: Pied de page

en: Comment
fr: Commentaire

en: General
fr: Général

en: Button
fr: Bouton

en: center
fr: centre

en: Site Name
fr: Nom du Site

en: Sidebar
fr: Barre latérale

en: Left
fr: Gauche

en: Right
fr: Droit

en: Italic
fr: Italique

en: Uppercase
fr: Majuscule

en: Skip to main content
fr: Aller au contenu principal

en: Paragraph
fr: Paragraphe

en: Fonts
fr: Polices de caractères

en: Lowercase
fr: Minuscules

en: Typography
fr: Typographie

en: Main Menu
fr: Menu principal

en: Linkedin
fr: LinkedIn

en: Classic
fr: Classique

en: Capitalize
fr: Mettre en majuscules

en: Theme Color
fr: Couleur du thème

en: Headings
fr: Titres
