Extra Field Suite (2.0.0-alpha1) - en to nl translation catalogue (34 entries)

en: delete
nl: verwijderen

en: Delete
nl: Verwijderen

en: Content
nl: Inhoud

en: Cancel
nl: Annuleren

en: Remove
nl: Verwijderen

en: Edit
nl: Bewerken

en: Weight
nl: Gewicht

en: Settings
nl: Instellingen

en: Field
nl: Veld

en: Update
nl: Bijwerken

en: Add
nl: Toevoegen

en: View
nl: Weergeven

en: Field name
nl: Veldnaam

en: Fields
nl: Velden

en: Mode
nl: Modus

en: Arguments
nl: Argumenten

en: Hidden
nl: Verborgen

en: Are you sure you want to delete %name?
nl: Weet u zeker dat u %name wilt verwijderen?

en: Above
nl: Boven

en: Machine name
nl: Systeemnaam

en: Create field
nl: Veld aanmaken

en: About
nl: Over

en: Formatter
nl: Opmaakhulpmiddel

en: Entity type
nl: Entiteitstype

en: Bundle
nl: Bundel

en: Add extra field
nl: Extra veld toevoegen

en: Form display
nl: Formulierweergave

en: Eg: h1, h2, p
nl: Bijvoorbeeld: h1, h2, p

en: Put a class on the wrapper. Eg: block-title
nl: Pas een class toe op de wrapper, Bv: block-title

en: Entity label
nl: Entiteitlabel

en: Entity form display
nl: Weergave entiteitsformulier

en: content @type: deleted @label.
nl: inhoud @type: @label verwijderd.

en: Provides a plugin type for extra fields that look like real fields, but do not store data.
nl: Biedt een plugin-type voor extra velden die er uitzien als echte velden, maar geen data opslaan.

en: Visually hidden
nl: Visueel verborgen
