Extra Field Suite (2.0.0-alpha1) - en to fa translation catalogue (28 entries)

en: delete
fa: حذف

en: Delete
fa: حذف

en: Content
fa: محتوا

en: Cancel
fa: لغو

en: Remove
fa: حذف

en: Edit
fa: ویرایش

en: Weight
fa: وزن

en: Settings
fa: تنظیمات

en: Field
fa: فیلد

en: Label
fa: برچسب

en: Update
fa: به‌روزرسانی

en: Add
fa: افزودن

en: View
fa: مشاهده

en: ID
fa: شناسه

en: Inline
fa: درون خطی

en: Field name
fa: نام فیلد

en: Fields
fa: فیلدها

en: Mode
fa: سبک

en: Arguments
fa: آرگومان‌ها

en: Hidden
fa: پنهان

en: Plugin
fa: افزونه

en: Above
fa: بالا

en: Context
fa: زمینه

en: Machine name
fa: نام ماشینی

en: About
fa: درباره

en: Entity type
fa: نوع عنصر

en: Bundle
fa: بسته

en: Entity form display
fa: نمایش فرم عنصر
