Extra Field Suite (8.x-1.0) - en to id translation catalogue (22 entries)

en: delete
id: hapus

en: Delete
id: Hapus

en: Content
id: Konten

en: Cancel
id: Batal

en: Edit
id: Sunting

en: Weight
id: Bobot

en: Settings
id: Pengaturan

en: Field
id: Bidang

en: Update
id: Perbarui

en: Inline
id: Sebaris

en: Field name
id: Nama bidang isian

en: Fields
id: Bidang isian

en: Hidden
id: Tersembunyi

en: Are you sure you want to delete %name?
id: Apakah anda yakin akan menghapus %name?

en: Above
id: Di atas

en: Context
id: Kontek

en: Machine name
id: Nama mesin

en: About
id: Tentang

en: Formatter
id: Pengformat

en: Entity type
id: Jenis Entity

en: Bundle
id: Bundel

en: Entity form display
id: Tampilan formulir Entity
