Extra Field Suite (8.x-1.1) - en to uk translation catalogue (32 entries)

en: delete
uk: видалити

en: Delete
uk: Видалити

en: Content
uk: Вміст

en: Cancel
uk: Скасувати

en: Edit
uk: Редагувати

en: Weight
uk: Вага

en: Settings
uk: Налаштування

en: Field
uk: Поле

en: Label
uk: Мітка

en: Update
uk: Оновити

en: Inline
uk: В одному рядку

en: Field name
uk: Назва поля

en: Fields
uk: Поля

en: Mode
uk: Режим

en: Hidden
uk: Приховано

en: Are you sure you want to delete %name?
uk: Ви дійсно бажаєте видалити %name?

en: Plugin
uk: Плаґін

en: Above
uk: Зверху

en: Context
uk: Контекст

en: Machine name
uk: Машинна назва

en: Create field
uk: Створити поле

en: About
uk: Про модуль

en: Formatter
uk: Форматер

en: Entity type
uk: Тип сутності

en: Bundle
uk: Пакет

en: Form display
uk: Відображення форми

en: Eg: h1, h2, p
uk: Наприклад: h1, h2, p

en: Put a class on the wrapper. Eg: block-title
uk: Додати клас на обгортку. Наприклад: block-title

en: Entity label
uk: Мітка сутності

en: Entity form display
uk: Відображення форми сутності

en: Extra field
uk: Екстра-поля

en: content @type: deleted @label.
uk: матеріал @type: видалено @label.
