Elastic Enterprise Search (1.0.0-beta1) - en to id translation catalogue (16 entries)

en: Delete
id: Hapus

en: Submit
id: Kirim

en: Type
id: Jenis

en: Enable
id: Aktifkan

en: Disabled
id: Non Aktif

en: Enabled
id: Aktif

en: Edit
id: Sunting

en: Name
id: Nama

en: View
id: Lihat

en: General
id: Umum

en: Are you sure you want to delete %name?
id: Apakah anda yakin akan menghapus %name?

en: Engine
id: Mesin

en: Unavailable
id: Tidak tersedia

en: Machine name
id: Nama mesin

en: About
id: Tentang

en: - Select -
id: - Pilih -
