Elastic Search (8.x-1.2-beta4) - en to it translation catalogue (38 entries)

en: user
it: utente

en: Delete
it: Elimina

en: Submit
it: Invia

en: Username
it: Nome utente

en: Type
it: Tipo

en: Enabled
it: Attivato

en: error
it: errore

en: Edit
it: Modifica

en: Date
it: Data

en: Search
it: Cerca

en: None
it: Nessuno

en: Settings
it: Impostazioni

en: Label
it: Etichetta

en: Update
it: Aggiorna

en: Format
it: Formato

en: Text
it: Testo

en: node type
it: Tipo di nodo

en: Separator
it: Separatore

en: Active
it: Attivo

en: active
it: attivo

en: Details
it: Dettagli

en: Store
it: Negozio

en: node
it: nodo

en: Integer
it: Intero

en: fields
it: campi

en: Are you sure you want to delete %name?
it: Si vuole davvero cancellare %name?

en: Long
it: Lungo

en: Short
it: Corto

en: Binary
it: Binario

en: simple
it: semplice

en: Float
it: Virgola mobile

en: Identifier
it: Identificativo

en: Machine name
it: Nome ad uso interno

en: About
it: Informazioni

en: Boolean
it: Booleano

en: Bundles
it: Bundle

en: Taxonomy Term
it: Termine della tassonomia

en: Taxonomy Vocabulary
it: Vocabolario della tassonomia
