Elasticsearch Connector (8.x-5.0-alpha2) - en to nl translation catalogue (51 entries)

en: Delete
nl: Verwijderen

en: Value
nl: Waarde

en: Username
nl: Gebruikersnaam

en: Administration
nl: Beheer

en: Edit
nl: Bewerken

en: Size
nl: Grootte

en: Search
nl: Zoeken

en: None
nl: Geen

en: Password
nl: Wachtwoord

en: Name
nl: Naam

en: View
nl: Weergeven

en: Total
nl: Totaal

en: Unknown
nl: Onbekend

en: Options
nl: Opties

en: Active
nl: Actief

en: Is equal to
nl: Is gelijk aan

en: Is not equal to
nl: Is niet gelijk aan

en: OK
nl: Ok

en: Inactive
nl: Inactief

en: Configuration
nl: Instellingen

en: Basic
nl: Basis

en: Not available
nl: Niet beschikbaar

en: Documents
nl: Documenten

en: Connection timeout
nl: Connectie-timeout

en: Hide
nl: Verbergen

en: Unavailable
nl: Niet beschikbaar

en: empty
nl: leeg

en: Locked
nl: Vergrendeld

en: About
nl: Over

en: Starts with
nl: Begint met

en: Uses
nl: Gebruikt

en: Digest
nl: Kort verslag

en: Is empty (NULL)
nl: Is leeg (NULL)

en: not empty
nl: niet leeg

en: Total Size
nl: Totale grootte

en: - Disabled -
nl: - Uitgeschakeld -

en: exposed
nl: zichtbaar gemaakt

en: Contains any word
nl: Bevat een van de woorden

en: has word
nl: bevat het woord

en: Contains all words
nl: Bevat alle woorden

en: has all
nl: bevat alle

en: begins
nl: begint

en: Connection
nl: Verbinding

en: Add index
nl: Index toevoegen

en: Machine name: @name
nl: Systeemnaam: @name

en: Machine Name
nl: Systeemnaam

en: Is not empty (NOT NULL)
nl: Is niet leeg (NOT NULL)

en: View mode
nl: Weergavemodus

en: Fulltext search
nl: Zoeken in volledige tekst

en: Bypass access checks
nl: Toegangscontroles omzeilen

en: grouped
nl: gegroepeerd
