Elasticsearch Connector (8.x-7.0-alpha2) - en to he translation catalogue (47 entries)

en: Status
he: מצב

en: Delete
he: מחיקה

en: Value
he: ערך

en: Username
he: שם משתמש

en: Type
he: סוג

en: Edit
he: עריכה

en: Size
he: גודל

en: Search
he: חיפוש

en: Password
he: סיסמה

en: Name
he: שם

en: View
he: צפיה

en: Total
he: סך הכל

en: Unknown
he: לא ידוע

en: Options
he: אפשרויות

en: Active
he: פעיל

en: Score
he: ניקוד

en: Is equal to
he: שווה ל

en: Is not equal to
he: לא שווה ל

en: Nodes
he: פריטי תוכן

en: Inactive
he: לא פעיל

en: Basic
he: בסיסי

en: Object
he: אובייקט

en: Info
he: מידע

en: Not available
he: לא זמין

en: Documents
he: מסמכים

en: Index
he: אינדקס

en: Hide
he: הסתרה

en: Server
he: שרת

en: Unavailable
he: לא זמין

en: empty
he: ריק

en: Locked
he: נעול

en: About
he: אודות

en: Starts with
he: מתחיל ב

en: Uses
he: שימושים

en: Digest
he: תקציר

en: Is empty (NULL)
he: ריק (NULL)

en: not empty
he: לא ריק

en: exposed
he: חשוף

en: Contains any word
he: מכיל כל מילה

en: has word
he: יש מילה

en: Contains all words
he: מכיל את כל המילים

en: has all
he: יש את כל

en: begins
he: מתחיל

en: Machine Name
he: שם מכונה

en: Is not empty (NOT NULL)
he: לא ריק, מכיל ערך כלשהו (NOT NULL)

en: View mode
he: מצב תצוגה

en: Fulltext search
he: חיפוש טקסט מלא
