Elasticsearch Connector (8.x-7.0-alpha2) - en to ro translation catalogue (45 entries)

en: Status
ro: Stare

en: Delete
ro: Șterge

en: Value
ro: Valoare

en: Username
ro: Nume utilizator

en: Type
ro: Tip

en: Edit
ro: Editați

en: Size
ro: Mărime

en: Search
ro: Căutare

en: Password
ro: Parolă

en: Name
ro: Nume

en: View
ro: Afişează

en: Unknown
ro: Necunoscut

en: Options
ro: Opţiuni

en: Active
ro: Activ

en: Score
ro: Scor

en: Is equal to
ro: Este egal cu

en: Is not equal to
ro: Nu este egal cu

en: Nodes
ro: Noduri

en: Inactive
ro: inactiv

en: Basic
ro: Simplu

en: Info
ro: Informație

en: Not available
ro: Nu e disponibil

en: Documents
ro: Documente

en: Hide
ro: Ascunde

en: empty
ro: gol

en: Locked
ro: Blocat

en: About
ro: Despre

en: Starts with
ro: Începe cu

en: Uses
ro: Foloseşte

en: Digest
ro: Rezumat

en: Is empty (NULL)
ro: Este gol (NULL)

en: not empty
ro: nu este gol

en: exposed
ro: expus

en: Contains any word
ro: Conţine orice cuvânt

en: has word
ro: are cuvântul

en: Contains all words
ro: Conţine toate cuvintele

en: has all
ro: are toate

en: begins
ro: începe

en: Machine name: @name
ro: Nume mașină: @name

en: Machine Name
ro: Nume mașină

en: Is not empty (NOT NULL)
ro: Nu este gol (NOT NULL)

en: Index ID
ro: ID-ul Indexului

en: View mode
ro: Mod de vizualizare

en: Bypass access checks
ro: Evitarea verificărilor de acces

en: grouped
ro: grupate
