Elasticsearch Helper Content (8.0.0) - en to fa translation catalogue (35 entries)

en: Title
fa: عنوان

en: Delete
fa: حذف

en: Type
fa: نوع

en: Cancel
fa: لغو

en: Remove
fa: حذف

en: File path
fa: مسیر فایل

en: Edit
fa: ویرایش

en: Date
fa: تاریخ

en: Settings
fa: تنظیمات

en: Label
fa: برچسب

en: Default
fa: پیش‌فرض

en: Update
fa: به‌روزرسانی

en: Format
fa: قالب‌بندی

en: Path
fa: مسیر

en: Text
fa: متن

en: ID
fa: شناسه

en: Configure
fa: پیکربندی

en: Email
fa: پست الکترونیکی

en: Field name
fa: نام فیلد

en: Integer
fa: صحیح

en: Multilingual
fa: چند زبانه

en: Image path
fa: مسیر تصویر

en: Add field
fa: افزودن فیلد

en: Language code
fa: کد زبان

en: Keyword
fa: کلید واژه

en: Index name
fa: نام شاخص

en: Entity type
fa: نوع عنصر

en: Boolean
fa: منطقی

en: Bundle
fa: بسته

en: Strip HTML tags
fa: حذف کردن تگ‌های HTML

en: View mode
fa: نحوه نمایش

en: Relative URL
fa: URL نسبی

en: Absolute URL
fa: URL  مطلق

en: Rendered entity
fa: بخش ارائه شده

en: Third party settings
fa: تنظیمات ثانویه
