Elasticsearch Helper Content (8.0.0) - en to it translation catalogue (33 entries)

en: Title
it: Titolo

en: Delete
it: Elimina

en: Type
it: Tipo

en: Cancel
it: Annulla

en: Remove
it: Elimina

en: File path
it: Percorso del file

en: Edit
it: Modifica

en: Date
it: Data

en: Settings
it: Impostazioni

en: Label
it: Etichetta

en: Default
it: Predefinito

en: Update
it: Aggiorna

en: Format
it: Formato

en: Path
it: Percorso

en: Text
it: Testo

en: Configure
it: Configura

en: Email
it: E-mail

en: Field name
it: Nome del campo

en: Integer
it: Intero

en: Are you sure you want to delete %name?
it: Si vuole davvero cancellare %name?

en: Multilingual
it: Multilingue

en: Image path
it: Percorso per le immagini

en: Add field
it: Aggiungi campo

en: Language code
it: Codice della lingua

en: Keyword
it: Parola chiave

en: Entity type
it: Tipo di entità

en: Boolean
it: Booleano

en: Strip HTML tags
it: Rimuovi i tag HTML

en: View mode
it: Modo di visualizzazione

en: Relative URL
it: URL relativo

en: Absolute URL
it: URL assoluto

en: Rendered entity
it: Entità visualizzata

en: Third party settings
it: Impostazioni di terze parti
