Element Class Formatter (8.x-1.4) - en to pt translation catalogue (16 entries)

en: None
pt: Nenhum

en: Open link in new window
pt: Abrir link em uma nova janela

en: Fields
pt: Campos

en: List type
pt: Tipo de lista

en: Link text
pt: Texto do link

en: Link class
pt: Classe do link

en: Image style
pt: Estilo da imagem

en: Trim length
pt: Tamanho do corte

en: Link image to
pt: Linkar imagem para

en: Element class
pt: Classe do elemento

en: Link label to the referenced entity
pt: Linkar rótulo para a entidade referenciada

en: Trim link text length
pt: Limitar comprimento do texto de link

en: URL only
pt: Somente URL

en: Show URL as plain text
pt: Mostrar URL como texto puro

en: Add rel="nofollow" to links
pt: Adicionar rel="nofollow" nos links

en: Replace the file name by its description when available
pt: Substituir o nome do arquivo por sua descrição quando disponível
