Email confirmer (8.x-1.0-beta4) - en to fr translation catalogue (34 entries)

en: Private
fr: Privé

en: Subject
fr: Objet

en: Confirm
fr: Confirmer

en: Cancel
fr: Annuler

en: 1 hour
fr: 1 heure

en: Mail
fr: Courriel

en: Email
fr: Courriel

en: Error
fr: Erreur

en: Realm
fr: Domaine

en: Authored by
fr: Écrit par

en: 1 year
fr: 1 an

en: Send
fr: Envoyer

en: one year
fr: un an

en: Pending
fr: En attente

en: Expired
fr: Expiré

en: Replacement patterns
fr: Motifs de remplacement

en: Confirmation email
fr: Courriel de confirmation

en: Email confirmation
fr: Courriel de confirmation

en: Confirmation URL
fr: URL de confirmation

en: @count hours
fr: @count heures

en: @count days
fr: @count jours

en: 1 week
fr: 1 semaine

en: @count weeks
fr: @count semaines

en: @count months
fr: @count mois

en: Cancelled
fr: Annulé

en: Data
fr: Données

en: IP address
fr: Adresse IP

en: Confirmed
fr: Confirmé

en: Body text
fr: Texte du corps

en: Added on
fr: Ajouté le

en: The path '%path' is either invalid or you do not have access to it.
fr: Le chemin '%path' est invalide ou vous n'avez pas le droit d'y accéder.

en: Confirmation pages
fr: Pages de confirmation

en: Unable to send email. Contact the site administrator if the problem persists.
fr: Impossible d'envoyer le courriel. Contacter l'administrateur du site si le problème persiste.

en: The email address %value is already taken.
fr: L'adresse de courriel %value est déjà utilisée.
