Embedded Content (2.0.0-alpha1) - en to pt translation catalogue (15 entries)

en: Status
pt: Estado

en: Submit
pt: Enviar

en: Disabled
pt: Desativado

en: Enabled
pt: Ativado

en: Settings
pt: Definições

en: Label
pt: Etiqueta

en: Default
pt: Por defeito

en: Icon
pt: Ícone

en: Custom
pt: Personalizado

en: Condition
pt: Condição

en: Buttons
pt: Botões

en: Machine name
pt: Nome de máquina

en: Singular name
pt: Nome singular

en: Dialog width
pt: Largura do diálogo

en: Preview failed
pt: Falha na pré-visualização
