EMBridge (8.x-1.0-beta1) - en to ro translation catalogue (82 entries)

en: Image size
ro: Dimensiunea imaginii

en: Status
ro: Stare

en: Delete
ro: Șterge

en: Content
ro: Conținut

en: Username
ro: Nume utilizator

en: Remove
ro: Elimină

en: Size
ro: Mărime

en: Search
ro: Căutare

en: Reset
ro: Resetează

en: None
ro: Nimic

en: Password
ro: Parolă

en: Image
ro: Imagine

en: Center
ro: Centru

en: Settings
ro: Setări

en: Name
ro: Nume

en: Label
ro: Etichetă

en: Save
ro: Salvare

en: Filename
ro: Nume fișier

en: Upload
ro: Încarcă

en: Created
ro: Creat

en: Page
ro: Pagina

en: File MIME type
ro: Tip MIME pentur fișier

en: File size
ro: Dimensiunea fișierului

en: Width
ro: Lățime

en: Height
ro: Înălțime

en: Desc
ro: Descendent

en: Align
ro: Aliniere

en: Operation
ro: Operație

en: Sort by
ro: Sortare după

en: Are you sure you want to delete %name?
ro: Sunteți sigur că doriți să ștergeți %name?

en: Left
ro: Stânga

en: Right
ro: Dreapta

en: Reference
ro: Referință

en: Changed
ro: Schimbat

en: ‹ Previous
ro: ‹ Anterior

en: Next ›
ro: Următor ›

en: File upload error. Could not move uploaded file.
ro: Eroare la încărcarea fişierului. Nu s-a putut muta fişierul.

en: Next page
ro: Pagina următoare

en: Apply
ro: Aplică

en: Select
ro: Alege

en: Language code
ro: Codul limbii

en: Offset
ro: Decalaj

en: Machine name
ro: Numele mașinii

en: For security reasons, your upload has been renamed to %filename.
ro: Din motive de securitate fişierul încărcat a fost redenumit în %filename.

en: File download
ro: Descărcare fişier

en: The file %file could not be saved. An unknown error has occurred.
ro: Fişierul %file nu a putut fi salvat; eroare necunoscută.

en: The specified file %name could not be uploaded.
ro: Fişierul specificat %name nu a putut fi încărcat.

en: Only files with the following extensions are allowed: %files-allowed.
ro: Doar fişierele cu următoarele extensii sunt acceptate: %files-allowed.

en: The file is %filesize exceeding the maximum file size of %maxsize.
ro: Fişierul are %filesize depăşind mărimea maximă a unu fişier de %maxsize.

en: The file is %filesize which would exceed your disk quota of %quota.
ro: Fişierul are %filesize ceea ce depăşeşte limita de %quota de pe disc.

en: Upload error. Could not move uploaded file %file to destination %destination.
ro: Eroare la încărcare. Nu s-a putut muta fişierul încărcat %file la destinaţia %destination.

en: Starts with
ro: Începe cu

en: The file could not be uploaded.
ro: Fişierul nu a putut fi încărcat.

en: Source path
ro: Cale sursă

en: Items per page
ro: Elemente pe pagină

en: - All -
ro: - Toate -

en: The file upload failed. %upload
ro: încărcarea fişierului a eşuat. %upload

en: « First
ro: « Primul

en: Last »
ro: Ultimul »

en: Remove selected
ro: Eliminați ceea ce e selectat

en: Maximum file size
ro: Dimensiunea maximă a fișierului

en: Alternative text
ro: Text alternativ

en: The file %source could not be uploaded because a file by that name already exists in the destination %directory.
ro: Fişierul %source nu a putut fi încărcat pentru că un fişier cu acest nume există deja în folderul destinaţie %directory.

en: The upload directory %directory for the file field !name could not be created or is not accessible. A newly uploaded file could not be saved in this directory as a consequence, and the upload was canceled.
ro: Directorul de încărcare %directory pentru câmpul fișierului !name nu a putut fi creat sau nu este accesibil. Un fișier nou încărcat nu poate fi salvat în acest director ca și consecință, iar încărcarea a fost anulată.

en: Error generating image.
ro: Eroare la generare imagine.

en: Unable to generate the derived image located at %path.
ro: Imposibil de generat imaginea derivată localizată la %path.

en: Previous page
ro: Pagina anterioară

en: Linked to content
ro: Legat de conținut

en: Linked to file
ro: Legat de fișier

en: Nothing
ro: Nimic

en: Choose a file
ro: Alege un fișier

en: Asc
ro: Ascendent

en: -- Select --
ro: -- Selectează --

en: Master
ro: Expert

en: @name field is required.
ro: Câmpul @name este obligatoriu.

en: Upload directory
ro: Directorul în care sunt stocate încărcările

en: The file %file could not be saved because the upload did not complete.
ro: Fișierul %file nu a putut fi salvat deoarece încărcarea nu s-a finalizat.

en: The file %file could not be saved because it exceeds %maxsize, the maximum allowed size for uploads.
ro: Fișierul %file nu a putut fi salvat deoarece depășește %maxsize, dimensiunea maximă permisă pentru încărcări.

en: The file could not be uploaded because the destination %destination is invalid.
ro: Fișierul %file nu a putut fi salvat deoarece destinația %destination nu este validă.

en: Field %field can only hold @max values but there were @count uploaded. The following files have been omitted as a result: %list.
ro: Câmpul %field poate conține doar @max valori, însă au fost încărcate @count. Drept consecință, următoarele fișiere vor fi omise: %list.

en: If this is left empty, then the file size will be limited by the PHP maximum upload size of @size.
ro: Dacă este lăsat necompletat, atunci dimensiunea fișierului va fi limitată de dimensiunea maximă de încărcare PHP @size.

en: Files in the @name field were unable to be uploaded.
ro: Fișierele din câmpul @name au fost imposibil de încărcat.
