Entity Abuse (1.1.0) - en to de translation catalogue (19 entries)

en: Delete
de: Löschen

en: Submit
de: Absenden

en: Enabled
de: Aktiviert

en: Edit
de: Bearbeiten

en: Update
de: Aktualisieren

en: View
de: Ansicht

en: Teaser
de: Anrisstext

en: Reported by
de: Berichtet von

en: Skip
de: Überspringen

en: Entity type
de: Entitätstyp

en: An illegal choice has been detected. Please contact the site administrator.
de: Es wurde eine nicht erlaubte Auswahl entdeckt. Wenden Sie sich bitte an den Administrator der Website.

en: Full content
de: Vollständiger Inhalt

en: Administer settings
de: Einstellungen verwalten

en: When cancelling a user account
de: Beim Löschen eines Benutzerkontos

en: Entity ID
de: Entitäts-ID

en: Abuse reports
de: Missbrauchsanzeigen

en: Changed on
de: Geändert am

en: Abuse report
de: Missbrauchsmeldung

en: Edit abuse report
de: Meldung ändern
